E shtunë, 20 Korrik, 2024
Kontakt: info@usalbanianmediagroup.com

Video / Pyeti për zhdukjen e historisë. Policët e Veliajt largojnë me dhunë gazetarin

 

Në 76 vjetorin e çlirimit të Tiranës, shtëpitë të cilat janë përdorur si baza gjatë luftës nacional çlirimtare, ose po u merret fryma nga pallatet ose janë shndërruar në të tilla

Televizioni Ora News ka kërkuar dhe qëndrimin e kryebashkiakut për zhdukjen e historisë, por si gjithnjë gazetarët janë të padëshiruar prej tij.

Kjo ka ndodhur edhe gjatë ditës së sotme me gazetarin Ronaldo Sharka.

Gazetari shkoi dy herë për të kryer misionin e tij, si në mëngjes herët kur Veliaj u paraqit në bashki, ashtu edhe në mesditë kur Veliaj ishte prezent në ceremoninë e Çlirimit të Tiranës.

Në të dyja herët gazetari është përballur me shtyrje me forcë dhe rrethim nga policët dhe truprojat të cilët mbrojnë kryebashkiakun “e paprekshëm” nga mikrofoni i gazetarit.

 

Të Ngjashme

Shkrimi Vijues

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Mirë se Erdhe!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Merrni Fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

Add New Playlist